Andrejs Pumpurs. “Lāčplēsis”: teksta fragmenti, atstāsts un skaidrojumi. Tēlu, notikumu un reāliju simbolika. Izpratne un secinājumi. 2. uzdevums. III dziedājums. Ainu notikumu, laika un telpas maiņu skaidrojums. Eposa simboli un motīvi: vētra, igauņu varonis, nogrimusī pils, Staburadzes spogulis. Lāčplēša pārbaudījumi. 43. lpp.
Mācību joma
Daba un ģeogrāfija, Dzeja, Eposs, Jaunlatviešu kustība, Krusta kari (1096-1270), Kultūrvēsturiski nozīmīgas reālijas, Lāčplēsis, Latviešu valoda, Literatūra, Nacionālās atmodas kustība 19. gs. II pusē, Novadi, pilsētas, ciemi, Pasakas, Personības veidošanās, identitāte, Pilis, pilskalni, Pumpurs Andrejs, Tautiskais romantisms, Teikas, Vēsture un sociālās zinības, Vēsturiskā atmiņa un apziņaIzdevējs
Latviešu valodas aģentūraAutortiesību forma
BezmaksasLīdzīgi materiāli
Aspazija. Temata padziļinājums: Dzejolis “Himna Latvijai”. Dzejoļa formas un noskaņas analīze. 6.-8. uzdevums 87. lpp.
Uz materiālu
PDF fails, maciunmacies.valoda.lv
Andrejs Pumpurs. “Lāčplēsis”: teksta fragmenti, atstāsts un skaidrojumi. Tēlu, notikumu un reāliju simbolika. Izpratne un secinājumi. 2. uzdevums. I dziedājums. Pilnā teksta avoti. Eposa laikmeta un telpas skaidrojums. Teksta sarežģītības sķetināšanas ieteikumi. 39. lpp.
Uz materiālu
PDF fails, maciunmacies.valoda.lv