Pirmais pasaules karš (1914–1918). Fragments no A. Čaka dziedājuma “Sprediķis Piņķu baznīcā”. J. Vācieša uzruna strēlniekiem. Nosaki apgalvojuma pareizumu atbilstoši tekstam! 16. lpp. Atbildes 19. lpp.
Mācību joma
Arhitektūra un ainavas, Čaks Aleksandrs, Ceļš uz brīvvalsti un valsts dibināšana, Eposs, Kultūra, Kultūras personības, Kultūrvēsturiski nozīmīgas reālijas, Latviešu strēlnieki, Latviešu valoda, Literatūra, Mūžības skartie, Novadi, pilsētas, ciemi, Pirmais pasaules karš (1914-1918), Salikts teikums, Vēsture un sociālās zinības, Vēsturiski nozīmīgas personības, Vienkāršs teikumsValodas prasme
LasītprasmeIzdevējs
Valsts izglītības satura centrsAutortiesību forma
BezmaksasLīdzīgi materiāli
Georgs Mancelis. Valodnieks, teologs. Vecās ortogrāfijas pamatlicējs, pirmās vācu–latviešu vārdnīcas sastādītājs, pirmo lingvistisko piezīmju par latviešu valodas rakstību, fonētiku un morfoloģiju autors. Dzīves gājuma apraksts, attēli, nozīmīgākie darbi.
Uz materiālu
Tīmekļa lapa, www.lingvistiskakarte.lv
Esošais un neesošais. Daba. Sapņi. Jautājumi pārrunām “Vai tu esi pamodies?”. Sapņu telpa, īpašības un ietekme. 18. lpp.
Uz materiālu
PDF fails, maciunmacies.valoda.lv
Sociolingvistika. Informācija par ievērojamākajiem sociolingvistiem un pētījumiem nozarē, izdevumiem par valodas lietojumu sabiedrībā, valodas kultūras jautājumiem, izglītības un pētniecības iestādēm. Apraksts: Vēstures, biogrāfijas un darbības, izdevuma raksturojums; devums un nozīme; informācijas avoti un attēli.
Uz materiālu
Tīmekļa lapa, www.lingvistiskakarte.lv